Landing Page ve Banner Tasarımı

Landing page; web sitenizdeki belirli bir hedef müşteri kitlesine göre tasarlanmış sayfalara verilen isimdir. Landing Page (İniş Sayfaları) ile reklamlarınızın ilişkisi, yaptığınız reklam yatırımının geri dönüş noktasında önemli bir rol oynar. Landing Page’lerde genel yapısında bir form doldurulması, bir doküman indirilmesi, bir ürünün satın alınması gibi geri dönüşüm sağlayan aksiyonlar vardır.

Landing Page’ler neden önemlidir?

Yaptığınız reklam kampanyalarında, sitenize gelen ziyaretçilerden geri dönüşüm almanız gerekmektedir. Sayfanıza gelen ziyaretçilerin size bu geri dönüşümü sağlamadan gitmeleri size sadece yüklü bir reklam maliyeti oluşmasına sebep olacaktır. Bu nedenle Landing Page’ ler de bu geri dönüşümü alabilmek için gerekli düzenlemeleri mutlaka yapılması gerekmektedir. Reklam maliyetinin karlılığınıza yansımasının en kolay yöntemi budur.

Landing Page Özellikleri

  • Başarılı bir kampanyada en önemli bölümlerden biri ziyaretçiniz ile empati yapabilmektir. Siteye gelen ziyaretçinin nasıl düşünebileceği, nelerle karşılaşmak isteyebileceğini önceden tahmin edip bu doğrultuda içerik hazırlanmalıdır.
  • Sayfanızdan geri dönüşüm alabilmek için gerekli aksiyonları iyi planlayıp, ziyaretçilere anlaşılır ve basit bir şekilde sunmak gerekir.
  • Oluşturulacak sayfanın ziyaretçileriniz için cazip olup olmadığı ile ilgili araştırmalar yaparak, bu yönde düzenlemeler yapılmalıdır. Rakipler incelenerek farklılık yaratılmalıdır.
  • Landing Page’ler mümkün olduğunca sade içeriğe sahip ve spesifik olmalıdır. Amaç yapılan reklamdan doğru geri dönüşümü almak olduğu için, reklam ile gelen ziyaretçi doğru yönlendirilmeli, ziyaretçi için özel mesajlar içermelidir.
  • Reklam, Landing Page ve pazarlama mesajları birbiri ile tam bir uyum içerisinde olmalıdır.
  • Tasarımsal olarak hızlı yüklenmeli ve gereksiz içeriklerden kaçınılmalıdır.
  • Crm Medya, oluşturduğu adwords, banner ve landing page hizmeti ile size uygun reklam kampanyaları düzenler. Bu reklamlardan en iyi geri dönüşümü alarak, reklam-dönüşüm maliyetlerinizi en uygun düzeylerde yönetir.